Zima v Barake V

Milí priatelia a Rodina Baraky,

Šťastný nový rok! Veríme, že ste mali krásne sviatky a dobre ste si oddýchli! Baraka si tiež dávala v decembri malú pauzičku a študenti, “helperi” aj “workeri” sa navrátili domov k svojim rodinám a blízkym. Je to skvelý čas reflektovať a nabrať novú energiu! 

Od nášho prvého newslettra v októbri sa toho veľa udialo:

 

· Hostili sme u seba množstvo inšpiratívnych ľudí

· Chrípková vlna nás zasiahla rovno do tváre

· Strávili sme dva víkendy na krásnej chalupa v Studienke

· Prehlbovali sme si vzťahy a mali množstvo hodnotných konverzácií a spoločného smiechu

· Napokon sme si prešli úspechmi aj neúspechmi snahy o oživenie kultúry školy

Víkendovky

 

Dva krásne víkendy sme strávili spolu na chate, ktorú nám priatelia Baraky s láskou požičali. Boli to pre nás dni plné reflexie, spoločného varenia, upratovania, čítania a príjemných prechádzok. Je neuveriteľné ako vyhradený čas na sústredenie a utíšenie sa dokáže zoceliť komunitu. Naše diskusie sa niesli v mene otvorenosti, samoty a zodpovednosti, ktoré má každý z nás prítomné v živote iným spôsobom.

Baraka Evenings

Sme neskutočne vďační, že medzi nami môžeme privítať tak skvelých hostí! Pomaly sme vkročili do druhej polovice roka a hostia, ktorí nás zatiaľ potešili svojou prítomnosťou pri večeri a po nej boli naozaj rôznorodí. Od Daniela Pastirčáka (farára z Kaplnky), Sama Kecera (člena Baraky 2), až po Dušana Jurča (nášho skvelého Bilgymáckeho učiteľa a experta na Akadémiu Veľkých Diel) a mnohých ďalších.

unnamed (7)

Niektoré večerné programy však patrili len nám a našim kreatívnym výmyslom. Mali sme vyšívací večer so Zuzkou, prezentáciu o architektonickom pohľade na domov so Samom, večer písania krátkych rozprávok s Julom a predvianočné pečenie medovníkov so Sofi a Paťom.

Baraka v kontexte školy

Okrem času stráveného spolu je pre nás nesmierne dôležité aj hľadať spôsoby ako prispieť k starostlivosti o chod školy a tak byť nápomocní. Od októbra sme mali niekoľko dní venovaných práve tomuto. Spoločnými silami sme dali nový dych študijným priestorom v škole, poutierali skrinky a tabule a odškrtli niektoré úlohy z to-do listu školy. Usporiadali sme dokonca aj deň spoločného upratovania a brigádovania v škole, ktorý bol pozvánkou pre ostatných Bilgymákov a Bilgymáčky, aby sa k nám pridali. Ako bonus s nami mali príležitosť dať si chutný obedík. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili.

unnamed (13)
unnamed (14)

Ďakujeme Vám všetkým za vieru, podporu a lásku, ktorú nám venujete.

 

Vaša Baraka 5

(Emily Furinda + Randi Laco)

Stužková