Baraka 4 – ideme ďalej!

Od Soireé, na ktorom sme Baraku 4 uviedli do života, uplynuli už takmer 4 mesiace, a tak je čas, aby sme Vám dali vedieť, ako sa nám darí a čo máme nové.

November sa niesol v znamení víkendovky, ktorá sa uskutočnila na chalupe rodiny Michalovcov v Studienke. Už samotná cesta bola dosť dobrodružná, pretože pre problémy s dopravcom sme uviazli v Malackách a tak nás Ondro Székely svojím autom postupne zvážal tam, kam sme sa snažili dostať. Medzitým sme si užili atmosféru autobusovej zastávky a mrazivého počasia. Privítala nás útulná kuchyňa s malou pieckou, ktorá sa čoskoro rozhorela priateľským plameňom. Našou témou bola identita – akí sme, s čím sme do Baraky prišli, čo by sme do nej chceli priniesť. Zároveň sme mali priestor na vzájomnú spätnú väzbu a mnoho hlbokých aj vtipných rozhovorov.

V decembri, tesne pred Vianocami sme spolu strávili intenzívny víkend. Okrem teambuildingových aktivít sme sa rozprávali o tom, ako dávať a prijímať spätnú väzbu (čo sme si aj hneď vyskúšali) a tiež o tom, ako vnímame spiritualitu vo svojich životoch. Navarili sme si tiež štedrovečernú večeru a rozdali si darčeky.

Po januárových prázdninách sme sa pripravovali na mesiac bez Pala, ktorý si zobral akademické voľno, aby mohol dobre zvládnuť semester na vysokej škole v Prahe, kde študuje teológiu. Jedným z highlightov tohto mesiaca bola večera +1, kde mal každý z nás možnosť zavolať si jedného človeka a predstaviť ho ostatným. Bolo zaujímavé spoznávať iné svety, v ktorých sa Barakáči pohybujú. 

Pred nami sú ešte štyri mesiace a už teraz sa tešíme, čo nám prinesú. Ďakujeme, že ste v tom s nami.

Cesta na víkendovku do Studienky sa začala dobrodružne – na stanici v Malackách.

Akadémia Veľkých diel

V októbri sa v Barake rozbehli pravidelné stretnutia Akadémie veľkých diel, začali sme Rembrandtovým obrazom, ktorý máme zavesený v našej jedálni, pokračovali sme diskusiou o úryvku z Kierkegaarda a v decembri sme si spolu pozreli taliansky film z roku 1960 L´Avventura. Posledné januárové stretnutie sme počúvali Dvořákove Slovanské tance. A veru sme si aj zatancovali.

Vianočná večera tesne predtým, ako nám začal horieť adventný veniec.

Vianoce v Barake

Okrem rôznych aktivít ako napríklad Vianočný hec sme sa podieľali aj na školskej brigáde, kde sme pomohli upratať niektoré priestory a povyhadzovať nepotrebný nábytok. Celkom sme si to spolu užili.

Čo sa ešte udialo?
  • užili sme si Jane Austen party
  • veľa sme varili (a následne jedli)
  • mali sme workshop o time managemente
  • Kubík sa ostrihal
  • Vlad ako náš údržbár nainštaloval sme stropný projektor
  • boli sme zatvorení v protiatómovom bunkri
  • oslavovali sme narodeniny
  • hrali sme sa spoločenské hry
  • rozlúčili sme sa s Julkou a s Lujzou, ktoré sa rozhodli ubrať v živote iným smerom