Baraka 5 Začína!

Foto: večera s našim prvým tohtoročným hosťom Marekom Roháčkom – hlavným supervízorom projektu Baraka. Pridal sa k nám na večernú diskusiu a spoločné chvíle pri neskutočnom množstve tekvicovej polievky.

Milí priatelia a rodina,

Je začiatok októbra a Baraka sa nám už rozbieha v plnom prúde. Tento rok tu máme zatiaľ najpočetnejšiu zostavu – 13 účastníkov (Amy, Hana, Julo, Patrik, Emily, Daniela, Vlado (ktorý sa rozhodol si zopakovať svoj rok v Barake), Ivan, Roman, Sofia, Erika, a Zuzka + jej dcérka Grétka), náš pomocník/ „helper“ (Samo Skyva), a 2 „workeri“ (Randi a Dávid Laco). Pomaly sa nám to tu aj zútulňuje. Spolu sme si zariadili priestory, ktoré majú teraz nádych teplého domova (hlavne keď už nám začali kúriť) a užívame si príležitosti budovať medzi sebou priateľstvá.

Sťahovanie a prvý Team Building

Hneď na začiatku septembra sme sa všetci s očakávaním nasťahovali do priestorov Baraky. Predtým ako sme prišli, členovia bývalej Baraky premiestnili všetok nábytok do obývačky, aby nám dali možnosť si to zariadiť podľa seba. Toto, spolu s varením spoločnej večere, bola naša prvá bojová úloha.

Bolo mnoho vecí, ktoré si vyžadovali viac pozornosti pretože ich bolo potrebné postaviť. Časť nášho víkendu sme strávili aj presúvaním vecí v škole, aby sme doklepli posledné úpravy pred začatím školského roka, a tak boli trošku nápomocní pre svoje okolie. Tento rok dokonca budeme mať aj team zodpovedný za chod kaviarne – The Eagle and Child. Vďaka ich práci počas posledných týždňov je kaviareň znovu útulným miestom pre každého študenta a študentku Bilgymu.

Hostia a Soriée

Zatiaľ sme boli poctení návštevou dvoch hostí – Mareka (spomenutého vyššie) a Ralpha Gatti, ktorý nám prišiel porozprávať o dôležitosti žitia života pre iných vs. pre naše osobné ambície. Taktiež s nami zdieľal časť svojej životnej cesty a porozprával nám o tom, ako ho práca doviedla až do Bratislavy. 

Okrem bežných spoločných večerov, sme spolu strávili prvú víkendovku pripravovaním sa na každoročnú party – Soirée! Bolo to krásny čas strávený s našimi blízkymi, počas ktorého sme mali priestor im ukázať ako sme si to tu zariadili a s kým to vlastne žijeme. Po oficiálnom programe sme mali možnosť spoznať aj niektorých členov bývalých Barák na afterparty, ktorú si pre nám pripravili.

Erika – manažérka večera – robila krátke interview s legendárnou Zuzkou Kotvanovou, jednou z prvých workeriek Baraky.

Ďakujeme vám všetkým, že ste sa pridali do tohto projektu, vieme, že by sme túto prácu nezvládli bez neskutočnej pomoci a podpory od mnohých priateľov! Už teraz sa tešíme na to ako budeme spolu rásť, pomáhať komunite a užívať si všetky benefity, ktoré idú ruka v ruke s vytáraním blízkych vzťahov.

Tak zatiaľ!
Baraka 5
(Emily Furinda + Randi Laco)

Treba spomenúť aj náš spontánny večerný výlet do Starého mesta na začiatku septembra. Užili sme si klavírny koncert Ivana Šillera v Slovenskom rozhlase.