Zapoj SA

Ako môžeš byť súčasťou?

Práce je veľa a pomocníkov nikdy nie je dosť. Preto budeme radi, ak sa aj ty zapojíš do našej snahy budovať komunitu. Pomôcť nám môžeš napríklad finančne (viac info nájdeš tu) alebo prakticky (ponúknutím stáže či projektu pre člena komunity, šírením informácii o Barake medzi šikovnými ľuďmi…).

  • Ak si UČITEĽ na Bilgyme, premýšľaj, ako by si sa chcel zapojiť ty, či by si vedel zmysluplne využiť mladého kolegu na “co-teaching”, do krúžku fitnessu, projektu dobročinnosti atď. Porozmýšľaj, či nepoznáš niekoho, koho školstvo vždy zaujímalo a toto by mohol byť pre neho/ňu zaujímavý, aj keď trochu nekonvenčný projekt. 
     
  • Ak si ŠTUDENT alebo ABSOLVENT Bilgymu, uvažuj a rozprávaj sa s druhými o tom, kto by mohol byť vhodným kandidátom na účasť v takomto experimentálnom komunitno-rozvojovom roku. A či to nie si práve aj ty.
  • Ak si INAK SPRIATELENÁ DUŠA, rozmýšľaj, koho ďalšieho by tento projekt mohol zaujať, či už ako člena, spolupracovníka, či donora. Zbierame peniaze tak na rekonštrukciu, ako aj fungovanie komunity. Kedykoľvek Ti niekto napadne, daj im vedieť.

Svoje nápady, vôľu zapojiť sa alebo túžbu po viac informáciach nám prosím napíš/povedz osobne. Vdaka!

„Zakladajte komunity! Začnite vo svojej cirkvi. Začnite na svojej škole. Začnite vo vašej štvrti. Ani na okamih sa nestarajte o to, čo by ste mali ešte robiť okrem toho. Nerobte si starosti, ku ktorej mierovej skupine sa pridať. Nepremýšľajte o neplatení daní, protestnom obsadení továrne na rakety, účasti na demonštráciách, alebo o tom, že napíšete list svojmu poslancovi. Nezaoberajte sa rozdávaním jedla chudobným, poskytovaním ubytovania bezdomovcom a ochraňovaním bitých. Nie, že by ty takéto dobročinné akcie neboli správne, alebo dôležité. Len nie sú prvoradé a ťažko budú úspešné, ak nebudú zakotvené v komunite. Najprv sformujte komunitu!“

M. Scott Peck